کلینیک زیبایی پرنیا

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

لب

فیلر های لب مواد ایمن و بی خطری هستند که به داخل لبها تزریق میشوند تا شکل و حجم آن را بهبود ببخشند. فیلر یک راه حل نیمه دائمی برای افزایش حجم و برجسته کردن لبهاست اما روشهای دیگر مانند ایمپلنت، روش دائمی برجسته کردن لب محسوب میشوند اگر چه معایب خاص خود را دارند.

فیلر لب چیست؟

فیلر یا پر کننده لب، مواد بی خطری است که به لبهای بالا و پایین تزریق میشود. این درمان سرپایی است و در مطب دکتر انجام میشود و نیازی به بیمارستان نیست. برخی از فیلرها، حاوی لیدوکائین نیز هستند که خاصیت بی حس کنندگی دارد.

نمونه کار فیلر لب

آمادگی برای تزریق فیلر لب چیست؟

ابتدا دکتر وضعیت لب و تعادل اجزای صورت شما را بررسی میکند. عکسهایی از لبها و صورتتان گرفته میشود تا تقارن و شکل آنها بررسی شود. سپس دکتر میزان نیاز به تزریق فیلر را مشخص میکند.

فیلر لب از چه موادی ساخته شده است؟

بیشتر فیلرها از اسید هیالورونیک تشکیل شده اند. این ماده، یک ترکیب طبیعی در داخل بدن است و هیچ ضرری برای بدن ایجاد نیمکند. از طرفی باعث میشود لبها شکل کاملا طبیعی و نرم داشته باشند و نتیجه درمان کاملا طبیعی باشد.

معایب و مزایای تزریق فیلر لب چیست؟

رایجترین فیلر لب اسید هیالورونیک است. معمولا هیچ واکنشی در بدن ایجاد نمیکند و آسیبی به وجود نمی آورد. اگر چه ماندگاری آن هم کوتاه مدت است و بسته به برند و وضعیت بدن شما، بین ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد. اسید هیالورونیک در مقایسه با درمانهای دیگر مانند تزریق کلاژن، تزریق چربی و ایمپلنت، خیلی موقتی تر است. فیلرهای کلاژن، ماندگاری طولانی دارند و گاهی دائمی محسوب میشوند.

برای پیری پوست یا آسیب دیدگی پوست این فیلرها مناسبند. پس از تزریق عوارضی مانند قرمزی پوست، ورم و کبودی، تحریک محل تزریق خارش پوست، تشکیل بافت جوشگاه و صاف و یکدست نشدن لب ممکن است تجربه شوند. فیلر چربی یا پیوند چربی نیز برای برجسته کردن لب انجام میشود. در این روش ابتدا چربی اضافی از جای دیگری از بدنتان برداشت شده و پس از خالص سازی، به لبها تزریق میشود. چربی اضافی معمولا از باسن، رانها یا حتی شکم ممکن است برداشته شود.

نتیجه این درمان فوری است اما از معایب آن نیاز به لیپوساکشن در جای دیگری از بدن، هزینه بیشتر و احتمال عوارض و باز پس زدن بدن وجود دارد اگر چه احتمال آن کم است چون از چربی خود بدن استفاده شده است. معمولا پز اس ۶ الی ۱۲ ماه به دلیل جذب چربی، نیاز به تکرار درمان وجود دارد.

1

دسته بندی ها :

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 19 =

مطالب مرتبط