کلینیک زیبایی پرنیا

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 5 دقیقه

لیفت صورت با نخ (Thread lift) یک درمان زیبایی کم تهاجمی جایگزین عمل جراحی لیفت صورت است. گفته میشود در این درمان با وارد کردن نخ پزشکی مخصوصی، پوست صورت سفت و کشیده میشود. در اینجا با جزئیات بیشتری در مورد این درمان آشنا میشوید.

لیفت صورت با نخ چیست؟

لیفت صورت با نخ یا ترِد لیفت، یک درمان زیبایی است که هدف از آن از بین بردن چین و چروک و کشیدن صورت یا سینه هاست به طوری که ظاهری جوانتر و پرتر داشته باشند. لیفت صورت با نخ یک روش دائمی نیست اما در عوض بسیار کم عارضه و کم تهاجمی است. این درمان زیبایی از دهه نود میلادی شروع شد اما در سالهای اخیر محبوبیت آن گسترده شده و به فراوانی مورد استفاده قرار میگیرد.

لیفت صورت با نخ بهتر است یا با عمل جراحی؟

مهمترین مزیت لیفت صورت با نخ این است که دوره نقاهت آن بسیار کوتاهتر از عمل جراحی لیفت صورت است. در جراحی لیفت صورت، تحت بیهوشی یا آرام بخش قوی قرار میگیرید و کسی باید شما را به خانه برساند. همچنین حداقل تا سه روز پس از جراحی نیاز به کسی دارید که در کارهای خانه کمک حالتان باشد. همچنین اگر فرزند کوچک دارید نیاز به کسی دارید که از او مراقبت کند. معمولا یک یا دو هفته نمیتوانید سر کار بروید تا زخمهایتان بهتر شوند. اما در لیفت با نخ، فقط بی حسی موضعی در پوست استفاده میشود و پس از درمان خودتان میتوانید رانندگی کنید.

نیازی به مرخصی از کار ندارید و میتوانید از مان روز سر کار بروید اگر چه برخی افراد به دلیل قرمزی یا ورم یا کمی درد، ترجیح میدهند روز اول سر کار نروند. در این درمان بر خلاف لیفت صورت نیازی به مسکن های قوی نیست. از آنجایی که تحت تاثیر بیهوشی یا درد و عوارض عمل نیستید، بنابراین مشکلی در انجام کارهای شخصی یا مراقبت از کودک در خانه نخواهید داشت.

انواع نخ برای لیفت

 1. نخ سیلوئت
 2. نخ کاگ

هزینه لیفت صورت با نخ چقدر است؟

این درمان زیبایی چهره و جوان سازی صورت مقرون به صرفه است و هزینه آن خیلی کمتر از جراحی لیفت صورت می باشد. به دلیل عدم نیاز به بیهوشی، در بخشی از وقت و هزینه صرفه جویی میشود. از طرفی دوره نقاهت ندارد و نیازی نیست مدتی دست از کار بکشید.

انواع درمانهایی که با لیفت نخ میتوان انجام داد چیست؟

لیفت نخ را برای نواحی از پوست که شل و آویزان شده انجام میدهند. معمولا این کار برای نواحی زیر صورت میگیرد:

 • خط فک و چانه
 • خط ابرو
 • زیر چشمها
 • پیشانی
 • گونه ها

لیفت صورت با نخ چگونه چین و چروک را برطرف میکند؟

این درمان به دو طریق به زیبایی چهره کمک میکند:

 • نخ نازک قابل جذب مخصوصی در زیر پوست وارد شده و به کمک آن پوست پیشانی، گردن یا نواحی دیگر کشیده و سفت میشود. خارهای نامرئی نیز برای ثابت نگه داشتن نخ به بافتهای اطراف استفاده میشود که کاملا بدون درد است.
 • پس از این که نخ خاردار در جای خود قرار گرفت، واکنش التیامی بدن به راه می افتد. اگر چه نخ آسیبی به پوست وارد نکرده است اما بدن وجود نخ در پوست را شناسایی میکند و در این ناحیه، کلاژن تولید میکند. کلاژن به ترمیم پوست و خاصیت انعطاف پذیری و برگشت پذیری آن کمک میکند.

در یک پژوهش کوچک در سال ۲۰۱۷، چنین نتیجه گیری شد که خاصیت اصلی ترد لیفت این است که پوست سفت تر و محکمتر میشود. پس از یک سال این تاثیر رو به کاهش میگذارد چرا که نخ شروع به جذب شدن میکند. با این حال خاصیت ثانویه جوان سازی که از خود بر جای گذاشته است تا سه سال محسوس و موثر می ماند.

در یک پژوهش بازبینی در سال ۲۰۱۹، چنین نتیجه گیری شد که تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود تاثیر بلند مدت این درمان چیست چرا که روشها و تکنولوژی مربوط به این درمان رو به تکامل و بهبودی است. همچنین از این درمان زیبایی پوست برای سفت تر کردن سینه ها به خصوص پس از بارداری و کاهش وزن، استفاده می شود.

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ چگونه انجام می شود؟

تکنیک اصلی به صورت زیر است اگر چه بسته به نیاز و هدف، ممکن است کمی تفاوت کند:

 • پیش از شروع درمان الکل و بی حسی موضعی روی پوستتان مالیده میشود.
 • یک سوزن نازک برای وارد کردن نخ در زیر پوست استفاده میشود. وارد کردن نخ زیر پوست نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه زمان میبرد.
 • پس از این که نخ ها در زیر پوست جایگذاری شدند پوست کشیده میشود و سوزنها خارج میشوند. ممکن است کمی احساس فشار یا سفتی در زیر پوست داشته باشید.
 • ظرف چند دقیقه پس از خارج شدن سوزنها، درمان تمام شده و میتوانید به منزل بروید.

لیفت صورت با نخ چه عوارض یا خطراتی دارد؟

این درمان به طور کلی کم عارضه است. عوارضی که پس از لیفت صورت ممکن است تجربه شوند شامل موارد زیر هستند اگر چه احتمال آن کم است:

 • کبودی
 • ورم
 • خونریزی
 • کمی درد در محل تزریق نخ
 • ۱۵ تا ۲۰ درصد احتمال چال افتادن پوست

در ادامه می توانید برخی از سوالات متداول در مورد لیفت صورت افراد با نخ را مطالعه کنید.

آیا درمان زیبایی لیفت صورت با نخ، عوارض ندارد؟

این درمان کم خطر است و دوره نفاهت بسیار کوتاهی دارد اما عوارضی مانند قرمزی، کبودی و ورم موقتی معمولا تجربه میشود.

لیفت صورت با نخ چقدر طول می کشد؟

این درمان زیبایی حدود ۴۵ دقیقه زمان میبرد.

چه افرادی لیفت صورت با نخ انجام می دهند؟

به طور کلی بیشتر کسانی که این درمان را انجام میدهند اواخر دهه سی تا اوایل دهه پنجاه عمر خود قرار دارند. شرایط لازم برای لیفت صورت شرایط خاصی نیست، فقط از نظر سلامتی در وضعیت مساعدی باید قرار داشته باشید. کسانی که به تازگی علائم پیری و چین و چروک صورت در آنها شروع شده است، بیشتر از این درمان بهره میبرند. کسانی که نمیخواهند عمل جراحی لیفت صورت را انجام بدهند یا دوست ندارند تحت بیهوشی قرار بگیرند، میتوانند این درمان بی خطر را به عنوان راه جایگزین انتخاب کنند.

لیفت-صورت

دوره نقاهت پس از لیفت صورت با نخ چقدر طول میکشد؟

دوره بهبودی پس از این درمان بسیار کم است. اگر چه در برخی افراد ممکن است کمی کبودی و ورم مشاهده شود اما اگر بخواهید به سر کار بروید هیچ مانعی وجود ندارد. نتایج درمان بلافاصله پس از پایان لیفت، قابل مشاهده است اگر چه ظرف چند روز الی چند هفته بعد از جایگذاری نخ ها که ورم و کبودی برطرف میشود، محسوس تر خواهد بود.

پس از لیفت صورت با نخ چه نکاتی را باید رعایت کنم؟

 • تا یک هفته از مالیدن شدید صورت خود پرهیز کنید.
 • هنگام شستشوی صورت یا مالیدن کرم حداقل تا یک هفته ملایمت به خرج بدهید.
 • سر خود را هنگام دراز کشیدن کمی بالاتر از بدن قرار دهید.
 • هنگام خوابیدن مستقیما روی صورت فشار نیاورید.

6

دسته بندی ها :

6 پاسخ

  1. نوع آن با تناسب به وضعیت و شرایط هر شخص تغییر میکند اما در هر صورت از بهترین کیفیت استفاده میشود :
   نخ‌های مونو (mono)

   نخ‌های مونو صاف و بدون خار هستند. از این نخ‌هاجهت سفت شدن پوست استفاده می کنند. ابن نخ ها تاثیر زیادی در لیفت صورت ندارند و با قرار دادن تعداد زیادی از این نخ‌ کلاژن سازی آغاز و جوانسازی صورت انجام می‌گیرد.
   نخ‌ کاگ

   نخ های خاردار یا کاگ شبیه به نخ های مونو می باشند اما در ساختار آن ها خارهای ریزی وجود دارد که به لایه های پوست متصل می شوند و پوست را وادار به کلاژن سازی بیشتر می کنند. این شیارها سیستم مشخصی به پوست م دهند و با خون رسانی پوست کشیده و سفت می شود. نخ های کاگ هم به تنهایی و هم با ترکیب شدن همراه نخ های مونو برای درمان افتادگی ها و انجام انواع زیباسازی و جوان سازی پوست صورت به کار می رود. برای زاویه سازی فک، لیفت غبغب، لیفت ابرو و بینی نیز از این جنس نخ بسیار بهره می برند. بافتی که پس از استفاده از آن در سطح پوست ایجاد می شود بسیار نرم و لطیف است.
   نخ‌ پیچ دار

   برای افزایش حجم صورت نیز می توان از طریق لیفت صورت اقدام کرد. برای این کار از نخ های پیچ دار استفاده می کنند. این نخ ها با ترکیب نخ های دیگر دور سوزن بافته می شوند. اگر بخواهید صورتتان در ناحیهی چانه باریک شود و یا تورفتگی هایی را پر کنید، این نخ ها امکانانجام یک لیفت تمیز برای پر کردن ایننواحی را برای شما فراهم می کنند. اگر دو نخ به هم بافته شوند، به آن چند پیچی گفته می شود.

   نخ PGA

   این نخ ها چندرشته ای هستند و با تحریک پوست باعث التهاب و کلاژن سازی می شوند. همچنین در خود گلیکولیک دارند که این نیز باعث کلاژن سازی مضاعف خواهد شد. به طور کلی این نخ ها ۱۰ درصد بیشتر از نخ های دیگر التهاب ایجاد میکنند و نتایج بهتری در پی خواهند داشت.
   نخ Hurricane

   نخ ها در این روش به شکل مارپیچ به کار می روند. همین سیستم باعث طویل شدن نخ داخل بافت شده و التهاب را بیشتر می کند. این جنس نخ در کنار نخ کاگ بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و بسیاری عملیات لیفت صورت با نخ را با این جنس نخ ها انجام می دهند. با به کاربردن آن ها عمل خون رسانی بیشتر شده و نتیجه بسیار بهتر می شود.برای هر بخش و با توجه به عمق چروک ها ضخامت و طول نخ های مورد استفاده تغییر می کند.
   نخ‌های فیلامنت طلایی

   این نخ ها از جنس طلای ۲۴ عیار هستند و در کشور هایی مانند انگلستان برای لیفت صورت استفاده می شوند. لیفت صورت با این نخ های بسیار گران قیمت به پوست طلایی، نخ طلایی مشهور است.
   نخ سیلوئت

   جراحی با این نخ به لیفت نخ عروسکی نیز شناخته می شود. در این روند از طریق تعلیق بخیه با قیف‌هایی که هم در جراحی بازسازی و هم در جراحی زیبایی استفاده می‌شود، انجام می گیرد.
   نخ‌های تکی

   نخ‌های تکی، به دسته ای از نخ ها با جنس PDO بصورت تکی ساخته می شوند، گفته می شود. جنسشان نرم است و التهاب کمتری در پوست ایجاد می کنند. این روش برای چروک های سطحی تر استفاه می شود زیرا کشش زیادی در پوست ایجاد نمی کند. نخ ها بصورت شبکه ای طبق الگویی خاص چندین بار در پوست قرار می گیرند تا کشش لازم را ایجاد کنند. کالژن سازی انجام می شود اما تغییر بسیار زیادی ایجاد نمی کند و در برخی موارد استفاده می شود. این روش از سفت کردن پوست صورت، برای پوست آویزان و شل شده ی گردن، خطوط پیشانی و برخی چروک های کم عمق موثر هستند. همچنین برای ایجاد گونه می توان از این نخ ها بهره برد. ۱۰ تا ۳۰ نخ مونو برای هر نقطه ی شخص شده مورد استفاده قرار می گیرد که این تعداد با توجهبه تشخیص پزشک متغیر است. همچنین برای زیباسازی و سفت کردن پوست می توان ترکیبی از نخ های تکی و نخ های کاگ را استفاده کرد.
   نخ‌های خاردار با تعلیق آزاد

   برای این روش از طریق یک سوزن هدایت توخالی، مانند سوزن های نخاعی، نخ های خاردار را از راه برش هایی که قبلا در پوست توسط سوزن ایجاد شده، رد می کنند. این نخ ها زیر پوست و در جایی که از پیش دکتر متخصص تعیین کرده است در چربی پوست می رود. قطر این شکاف ها ۱ یا ۲ میلیمتر می باشد. سوزن مورد نظر در صورت لزوم برای اصلاح مکان یابس می شود و در آخر از سطح پوست خارج می شود. کاگ های موجود در نخ در زیر پوست قرار می گیرند و سطح پوست را بالا می کشند. تمامی این مراحل با بی حسی موضعی انجام می شود و شما دردی را احساس نخواهید کرد. نخ های اضافه نیز از سطح پوست برداشته می شوند تا به چشم نیایند.

   تعداد نخ های لازم برای لیفت صورت با توجه به نقاط مورد نظر و عمق چروک ها متفاوت می باشند. در لیفت کامل صورت ۱۸ نخ خاردار استفاده می شود. با این حال همه ی افراد به لیفت کامل نیاز ندارند. برای هر گونه ۳ نخ و هر ابرو دو نخ به کار گرفته می شود. همچنین برای هر خط فک دو نخ و هر سمت از گردن دو نخ استفاده می شود.
   نخ های کلاژن

   یکی از بهترین نخ لیفت صورت نخ کلاژن می باشد، از این نخ ها برای لیفت صورت هایی که دارای پوستی نرم هستند بسیار مناسب است.این نوع لیفت باعث افزایش تولید کلاژن در پوست می شود . به جوان سازی پوست شما بسیار کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + پانزده =

مطالب مرتبط