کلینیک زیبایی پرنیا

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 6 دقیقه

آشنایی با هایفوتراپی می تواند برای افرادی که دچار پیری، شل شدگی و افتادگی پوست شده اند، بسیار مفید و مناسب باشد. روش های مختلفی برای برطرف سازی مشکلات پیری پوست وجود دارد که در زمان ابداع شدنشان، افراد زیادی به سمت آن ها هجوم برده و آن روش ها را بر روی پوست خود امتحان می کنند. در بسیاری از موارد پس از گذشت مدت زمان مشخصی عوارض و مشکلات این روش ها خود را نشان می دهند.

هایفوتراپی یکی از روش های لیفت پوست صورت است که چند وقتی می شود که باب شده و تا به حال نیز عوارض هایفوتراپی آنچنانی مشاهده نشده است؛ بنابراین می توان نسبت به این روش توجه بیشتری نشان داد و در صورت لزوم نیز از این روش برای ترمیم مشکلات پوستی خود استفاده کرد. در ادامه مطلب در خصوص کاربردهای این روش، مزیت ها و ویژگی های مثبت آن و همچنین مکان هایی که می توانید با خیال راحت خدمات مربوط به این روش را از آن دریافت کنید، صحبت خواهیم کرد.

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی

پیش از آن که بخواهیم در خصوص هر کدام از زیرشاخه های هایفوتراپی سخنی به میان آوریم، بهتر است بدانیم که هایفوتراپی چیست و عملکرد آن به چه شکل است.

اگر بخواهیم هایفوتراپی را به زبان ساده توضیح دهیم باید بگوییم که این روش در واقع سفت کردن و همچنین لیفت پوست با استفاده از امواج فراصوتی متمرکز شده که بسیار هم شدید هستند، می باشد.

حتما شنیده اید که سونوگرافی تا به حال هیچ عارضه ای نداشته است، بهتر است بدانید امواج فراصوت استفاده شده در هایفوتراپی نیز از همان ها هستند و همین موضوع می تواند دلیل محکمی باشد که ثابت کند این روش لیفتینگ عارضه جدی با خود به همراه نخواهد داشت.

اگر بخواهیم عملکرد این امواج در هایفوتراپی را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که امواج اولتراسوند یا همان فراصوت را در یک قسمت مشخص از پوست متمرکز می کنند و همین تمرکز امواج باعث می شود تا سلول های پوستی تحریک به ترشح کلاژن شوند. هر قدر کلاژن پوست بیشتر باشد، سفتی پوست بیشتر می شود و لیفت پوست به صورت طبیعی رخ می دهد.

شاید باعث تعجب شما شود که روش هایفوتراپی اولین بار به منظور درمان کردن سلول ها و بیماری های سرطانی انجام شد، اما از سال ۲۰۰۸ به بعد، یعنی چیزی حدود ۱۳ سال پیش برای نخستین بار این روش را برای درمان چین و چروک های پوست استفاده کردند و تا به حال نیز باعث درمان تعداد زیادی از افراد شده است.

کاربردهای هایفوتراپی

ابتدا بهتر است در خصوص کاربردهای روش هایفوتراپی صحبت کنیم. افرادی که به دنبال روش هایفوتراپی هستند، به خوبی از معایب دیگر روش های لیفت صورت آگاه هستند و می دانند که استفاده از آن روش ها چه خطرات و عوارضی را می تواند برایشان در پی داشته باشد. در این بخش به کاربردهای این روش اشاره می کنیم تا متوجه شوید که آیا این روش برای شما می تواند مناسب باشد یا خیر.

۱-کاهش میزان چین و چروک های پوست

اولین مورد مربوط به کم کردن قابل توجه چین و چروک های روی پوست است که ممکن است در اثر کهولت سن، اخم یا لبخندهای عمیق و…بر روی پوست ایجاد شده باشد. در بسیاری از موارد فرد جوان است و دچار کهولت سن نشده است، اما برعکس، پوست او دچار پیری زودرس شده است و می توان با هایفوتراپی به درمان مشکلات او پرداخت.

۲-درمان افتادگی پوست گردن

پوست گردن و غبغب نسبت به پوست صورت شل تر است و مسلما اگر دچار پیری پوست شوید، مشکل افتادگی در این قسمت ها زودتر بروز پیدا می کند. با استفاده از روش هایفوتراپی می توانید پوست این نواحی را لیفت کرده و سفت کنید. به این ترتیب دیگر مشکل غبغب نخواهید داشت.

۳-لیفت کردن گونه، ابرو و پلک

معمولا برای لیفت کردن این سه مورد از روش هایی همچون جراحی های موضعی یا حتی برداشتن پوست استفاده می کنند. انجام جراحی های پلاستیک می تواند بسیار با دوام باشد اما مسلما خطرات حین عمل و حتی مراقبت های ویژه پس از عمل خودش را لازم دارد. مسلما انجام روش هایفوتراپی بهتر از عمل های جراحی می تواند سبب لیفت گونه ها، ابروها و حتی پلک های بیمار شود.

۴-اصلاح و ساخت مجدد خط لبخند

معمولا به دلیل لبخندهای عمیقی که می زنید، خط لبخند برایتان به وجود می آید. بر خلاف اسم خط لبخند، همیشه هم این خط زیبا نیست؛ زیرا ممکن است خطی که به جا مانده است بسیار عمیق باشد و همین موضوع سبب می شود تا هم یک خط عمیق بر روی صورت به وجود بیاید و هم آن که چین و چروک های ریزی در اطراف آن خلق پدیدار شوند.

۵-امکان انجام برای تنوع رنگی پوست ها

متاسفانه از بسیاری از روش ها همچون لیزر نمی توان برای پوست های بسیار تیره استفاده کرد. همین موضوع سبب شده است تا بسیاری از افراد با رنگ پوست های مختلف نتوانند از خدمات زیبایی پوست استفاده کنند. پنجمین مورد مربوط به آن است که خوشبختانه می توان از روش هایفوتراپی برای تمام پوست ها با هر رنگی که هستند، استفاده کرد.

۶-اصلاح خط چانه

مورد بعدی در خصوص اصلاح کردن خط چانه است. این خط معمولا زمانی که افراد لاغر می شوند، بیشتر خودش را نشان می دهد و همین موضوع نیز سبب می شود تا چهره فرد حالت غیر عادی به خودش بگیرد و چانه بیشتر خودش را نمایان کند. با انجام روش هایفوتراپی که سبب ترشح کلاژن از سلول های پوستی می شود این مشکل به طور کامل برطرف می شود و خط چانه را می توان کاملا اصلاح نمود.

محل های هایفوتراپی

محل های انجام هایفوتراپی به قسمت هایی از صورت گفته می شود که می توان اشعه اولتراسوند را بر روی آن قسمت ها متمرکز ساخت و سلول های آن نواحی را وادار به ترشح کلاژن کرد.

۱-قسمت وسط پیشانی

در این قسمت به صورت خط های سه یا چند گانه امواج اولتراسوند را متمرکز کرده و چین و چروک هایی که به واسطه اخم کردن های مکرر بر روی این قسمت ایجاد شده اند را از بین می برند.

۲-ناحیه بین بینی و گوشه چشم ها

دومین مورد مربوط به قسمتی است که بین بینی و چشم ها قرار دارد. معمولا به دلیل کاهش کلاژن پوست این قسمت ها و همچنین نواحی زیر چشمی سیاه و گود افتاده به نظر می رسند. اگر در این قسمت ها هایفوتراپی انجام شود هم سیاهی ها از بین می روند و هم گود افتادگی ها ناپدید خواهند شد.

۳-دو طرف گردن

اگر گردن را از جلو با خطی فرضی به سه بخش تقسیم کنید، بهترین محل برای ترشح کلاژن دو قسمت کناری گردن هستند. این دو قسمت شل شدگی و یا لیفت شدن پوست را بهتر نشان می دهند و معمولا برای ترشح کلاژن نیز مناسب تر هستند.

۴-چانه و گونه ها

چهارمین محل در صورت است. اگر به دور چانه و همچنین گونه ها چند دایره فرضی بکشید محدوده این قسمت ها را مشخص کرده اید. این قسمت ها بهترین مکان برای تاباندن اشعه اولتراسوند یا همان مافوق صوت هایفوتراپی هستند.

هایفو3-1

مزایای هایفوتراپی

حالا که با کاربردها و همچنین مکان های انجام هایفوتراپی آشنا شدید، بهتر است با مزیت های انجام این روش نیز آشنا شوید. مزایای مختلفی برای انجام هایفوتراپی وجود دارد که می توان در ادامه در خصوص آن ها صحبت کرد و مسلما بعد از دانستن این مزایا می توانید در خصوص انجام دادن یا ندادن هایفوتراپی بهتر تصمیم بگیرید.

۱-تعداد جلسات کم

معمولا جلسات انجام خدمات زیبایی پوست چندین ماه زمان می برند، به طور مثال برای گرفتن یک نتیجه مطلوب با لیزر حداقل باید یک سال زمان را صرف انجام این کار کنید، اما برای هایفوتراپی می توان به جرئت گفت که در ۱ الی ۳ جلسه درمانی شما می توانید به آن نتیجه دلخواه و مطلوب خودتان دست پیدا کنید.

۲-ماندگاری نتایج هایفوتراپی

روش هایی همچون تزریق ژل یا چربی ماندگاری بین چند ماه تا نهایتا یک سال را دارند، اما روش هایفوتراپی ماندگاری بین ۱ تا ۳ سال دارد و همین موضوع سبب می شود افراد که دائما به دنبال این موضوعات نیستند، روش هایفوتراپی را ترجیح دهند.

۳-کوتاه بودن طول هر جلسه

سومین مورد مربوط به کوتاه بودن طول هر جلسه است. هر بار که برای درمان به پزشک مراجعه کنید، زمانی بین ۳۰ الی ۹۰ دقیقه را مشغول انجام هایفوتراپی خواهید بود و این کوتاه بودن طول جلسات باعث می شود که از روند درمان خسته نشوید.

۴-عدم تهاجمی بودن روش هایفوتراپی

یکی از مهم ترین و مثبت ترین ویژگی هایی که این روش دارد در خصوص عدم تهاجمی بودن آن است. هیچگونه درد، خونریزی، برش پوست و یا حتی تزریقی در این روش وجود ندارد که بخواهد سبب آزار و اذیت شما و یا حتی عفونت های بعد از انجام عمل شود.

۵-هزینه کم

مورد بعدی مربوط به هزینه بسیار کمتری است که این روش نسبت به دیگر روش ها و عمل های زیبایی پوست دارد. اصولا قیمت هایفوتراپی آن چنان بالا نیست و شما می توانید برای صبحت مشاوره ای با کارشناسان و همینطور دریافت مشاوره با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

سخن پایانی

به طور کلی در خصوص روش هایفوتراپی توضیحاتی را ارائه کردیم. مسلما تا اینجا متوجه شده اید که این روش نسبت به دیگر روش ها دارای خصوصیات و ویژگی های بسیار مثبتی است که سبب می شود افرادی که از آن اطلاع داشته باشند، آن را به دیگر روش ها و عمل های زیبایی ترجیح دهند. فراموش نکنید، درست است که هایفوتراپی روش غیر تهاجمی محسوب می شود، اما بهتر است برای انجام آن بهترین و معتبرترین مکان را انتخاب کنید.

6

دسته بندی ها :

6 پاسخ

    1. این روش، عوارض جدی ندارد و معمولاً اثرات جانبی هم خفیف است. قرمزی، یک عارضه جانبی رایج بعد از انجام هایفو خواهد بود؛ اما یک اثر موقتی است و به‌راحتی با کرم آرام‌بخش قابل‌درمان است. بیماران با پوست حساس، احتمال دارد پس از درمان هایفو دچار تورم و کبودی خفیف شوند که کاملاً طبیعی است و باید ظرف چند روز محو شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + هفت =

مطالب مرتبط