کلینیک زیبایی پرنیا

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 5 دقیقه

زیبایی چهره مورد پسند همه است. انسان همواره سعی داشته با بهره گیری از توانایی های خود و راهکارهای گوناگون به سوی دستیابی به امر زیبایی حرکت کند. گرچه این زیبایی، مقوله ای نسبی است و بسته به متغیرهای بسیاری نظیر فرهنگ اجتماعی، اعتقادات، دوره زمانی و ….، تغییر می کند، اما این مسئله را نمی توان انکار کرد که همواره با تناسب و اصطلاحا وجود نسبت های طلایی میان جزئیات، می توان به تداعی و درک زیبایی، دست یافت. راهکارهای زیادی برای ایجاد نسبت های تصنعی در چهره که نخستین جلوه زیبایی انسان است، وجود دارد. عمل هایی مثل جراحی پلاستیک که مبنای علمی و پزشکی دارند، از روش های تغییر چهره می باشند که گاه جنبه زیبایی دارند. اما روش دیگری که صرفا به همین منظور صورت می پذیرد، کانتورینگ صورت نام دارد. به این روش در تعریفی کلی، مادلینگ هم گفته می شود. گاه شنیده می شود که در تشبیهی فانتزی این اتفاق، فتوشاپ واقعی تصویر چهره، عنوان می شود.
کانتورینگ-1

کانتورینگ صورت چیست؟

کانتورینگ صورت یا همان مادلینگ روشی است که از طریق زاویه سازی و شکل دهی صورت، به زیبایی چهره فرد می افزاید. این روش، صرفاً از جنبه ظاهری، قابل بحث و بررسی است. چند نمونه از دلایلی که افراد را ترغیب به انجام این عمل می کند، عبارتند از:

  1. داشتن فک مربع شکل و پهن
  2. فرم نامطلوب چانه در صورت (چانه بیش از حد کوچک، بزرگ، عقب)
  3.  تغییر و برجسته سازی گونه ها و استفاده ظرفیت آن ها در افزایش زیبایی
  4. در مواقعی نابه هنجاری (بزرگ یا کوچک بودن) گونه ها
  5. عدم وجود قرینگی در فک
  6. تغییر فرم دهان یا لب ها و داشتن لبخندی زیباتر
  7. بیش از حد استخوانی بودن صورت و اصطلاحاً ” توی ذوق بودن ” آن
  8. استفاده از بافت گوشتی زیاد صورت به منظور زیبایی و تبدیل آن ها به شکل دلخواه

روش های مخلف کانتورینگ صورت

کانتورینگ صورت با استفاده از ابزار و موادی شیمیایی (طبیعی و مصنوعی) صورت می پذیرد. عمل کانتورینگ صورت توسط متخصصین و در کلینیک ها و مطب های تخصصی این امر، انجام می شود. در یک تقسیم بندی کلی، کانتورینگ صورت به دو روش عمل جراحی و روش غیر جراحی، انجام پذیر است. به طور معمول، روش های غیر جراحی آن رایج ترند و متقاضیان این روش ها به مراتب بیشتر هستند. در روش های غیر جراحی، مشکلات و پیش آمد های احتمالی از قبیل پیامد های ناشی از بیهوشی، حذف خواهند شد. در ادامه برای آشنایی بیشتر شما، به توضیح و بررسی چند شیوه معمول کانتورینگ صورت می پردازیم:

  ۱- عمل جراحی کانتورینگ صورت

این عمل، مانند هر عمل جراحی دیگر، لزوما با بیهوشی فرد شروع می شود. سپس طی فرآیند جراحی، بخش هایی از استخوان های مورد نظر صورت که ممکن است در بخش های مختلف صورت قرار داشته باشند، تراشیده می شود. این امر برای رسیدن به فرم دلخواه چهره، می تواند اثر بخش باشد. نخ بخیه مصرفی در این عمل، اغلب جذبی است اما اگر از نوع غیر جذبی آن استفاده شود، می بایست تا دو هفته پس از عمل جراحی، به منظور کشیدن آنها، مجدداً به پزشک متخصص مراجعه شود. تهیه نمونه اسکن CT از صورت، می تواند به عنوان مورد مطالعاتی و راهنمای پزشک، قبل از انجام عمل جراحی، مفید واقع شود. این عکس (سی تی اسکن)، استخوان های نرم صورت، قسمت های آسیب پذیر و همچنین شکل و ناهنجاری های آن ها را نشان می دهد. گونه، فک و چانه از مواضعی هستند که عموماً، این روش کانتوربنگ صورت، در موردشان اعمال می شود. به این گواه که شاید، فرم نامطلوب ارثی و مادرزادی در آن ها به چشم بخورد.

لیفت

  ۲- تزریق ژل

مواد تزریقی در کانتورینگ صورت، به طور کلی فیلر نامیده می شوند. ژل های تزریق از انواع فیلر هستند که در آن ها اسید هیالوروئیک با منشأ آلی موجود است. اسید هیالوروئیک به صورت طبیعی نیز در بدن وجود دارد. این ژل در مواضعی از صورت، به زیر پوست تزریق می شود. مقدار ژل تزریقی، بسته به آناتومی صورت هر شخص، می تواند بین ۴ تا ۱۵ سی سی متغیر باشد. ممکن است بر اثر این نوع تزریق، درد صورت و انباشت موقت مواد در مواضع تزریق بروز پیدا کند که جای نگرانی وجود ندارد و معمولا پس از ۲ الی ۵ روز رفع خواهند شد. این روش برای مواضع پیشانی، گونه و کناره های صورت مناسب است.

  ۳- تزریق چربی (لیپوماتیک صورت)

تفاوت این روش با روش تزریق ژل، در طبیعی تر بودن فرآیند آن است. ماده تزریقی در این روش، چربی هایی است که از بدن خود فرد مثلاً شکم، پهلو و ناحیه های تحتانی بدن تهیه می شود و سپس به قسمت های مورد نظر صورت تزریق می شود. آسپراسیون چربی به دلیل استفاده از چربی های بافت بدن، عوارض و تهاجم های ایمنی کمتری در پی دارد و اصطلاحاً حالت زنده تری برای چهره ایجاد می کند.

هزینه کمتر این کانتورینگ صورت، در مقیاس عمل گسترده از دیگر فرق هایش با تزریق ژل می باشد. چون چیزی که باعث گران بودن تزریق ژل می شود، قیمت فیلر آن می باشد که در این نوع تزریق وجود ندارد. از این رو کسانی که قصد دارند، قسمت های زیادی از صورت خود را زاویه سازی کنند و هزینه کانتورینگ برایشان مهم است، این روش را برایشان پیشنهاد می کنیم.

  ۴- لیفت صورت با نخ

اساس این فرآیند نیز جایگذاری موادی در زیر پوست می باشد. این بار نخ های مخصوص PDO با قابلیت جذب شوندگی، سبب ایجاد تغییر در چهره می شود. این روش از کم خطرترین روش های کانتورینگ صورت به حساب می آید. ضمن اینکه هیچ جای زخمی بر اثر ایجاد روزنه های ورود نخ در صورت باقی نمی ماند. این روش برای صورت های نه چندان لاغر، تأثیر بیشتری دارد. این گونه صورت ها از بافت گوشتی کافی برخوردارند و این بافت ها از طریق کانتورینگ صورت با لیفت نخ، در جهت ایجاد تناسب به کار گرفته می شوند.

  ۵- تزریق بوتاکس

بوتاکس-صورت-بعد-از-عمل-بینی

بوتاکس ماده ی در بردارنده بوتولونیوم است که خاصیت فلج کنندگی عضلات صورت را دارد. بوتاکس به شکل تزریق به مواضع مورد نظر، صورت را متأثر می کند. این روش خطوط و چین و چروک های صورت را برطرف می سازد و همچنین به منظور کشیدگی و تیز شدن چانه، خصوصاً برای افراد با فک پهن مورد استفاده قرار می گیرد و خاصیت جوان سازی ظاهری صورت را در پی دارد.

  ۶- کانتورینگ صورت با گریم و آرایش

ساده ترین نوع کانتورینگ از طریق گریم و با استفاده از مواد و لوازم آرایشی انجام می پذیرد. این مدل، به صورت عمومی تر قابل اجرا در آرایشگاه ها می باشد و نسبت به انواع نام برده شده قبلی، کم هزینه تر می باشد و به تبع، دوامی بسیار کوتاه مدت و زودگذر دارد. این کار با فنون معمول آرایش از جمله سایه زنی با استفاده از رنگ های آرایشی و ترکیب با ظرافت آنها صورت می گیرد. برای کسانی که برای ساعاتی و صرفاً شرکت در مراسمی صورت خود را می خواهند کانتورینگ کنند، این بهترین گزینه می باشد.

۷- هایفوتراپی (امواج درمانی)

هایفوتراپی شیوه ای نوین در حوزه کانتورینگ صورت می باشد که در آن با تاباندن اموج فراصوت، بافت های صورت تحت تأثیر قرار می گیرند و به کلاژن سازی و کمی هم چربی سوزی وا داشته می شوند. به این ترتیب، با اعمال خاصیت لیفت (کشیدگی) به عناصر صورت زاویه می دهد. در این روش امواج فراصوت، با شدت و میزان تمرکز کنترل شده، تابیده می شوند. پس علی رغم برخی گمان ها به حد کافی ایمن و مطمئن به اجرا در می آید.

0

دسته بندی ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

مطالب مرتبط